tr

Havalandırma Kontrolü

Havalandırma Kontrolü
04.01.2021
2.036

Havalandırma Kontrolü

İşyerini kapsayan alanlarda çalışanların rahat bir şekilde çalışabilmeleri adına alanın doğru bir şekilde havalandırılıyor olması oldukça önem teşkil etmektedir. İşyerlerindeki tüm havalandırma sorunlarına harika çözümler getiren firmamız sayesinde sizler de tüm sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Yapacağımız bu çalışmalar sayesinde işyerinizdeki havalandırma kalitesi direkt olarak artışa geçecektir. Ayrıca mekanik periyodik kontrol çalışmaları kapsamına giren bu çalışma birçok işyeri için zorunlu tutulmaktadır. Bu yüzden de yasal açıdan sıkıntı yaşamamak için de havalandırma tesisat kontrolü çalışmanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Havalandırma Kontrolü

Havalandırma Kontrolü Nedir?

Havalandırma kontrolü çalışmasında genel olarak işyerindeki havalandırma sistemleri inceleme altına alınmaktadır. Yapılan incelemelerin ardından da yeteri kadar havalandırma yapılmayan alanlar tespit ederek bunu düzeltmek adına çalışmalar yapılabilir. Özellikle de fazla sayıda çalışanın görev aldığı odalarda veya çalışma alanlarında havalandırmanın önemli bir rol oynadığını hatırlatmak gerek. Aksi bir taktirde çalışanlar yeteri kadar hava alamadığı için sağlık sorunları da beraberinde gelebilir. Bunun için sizler de firmamıza danışarak havalandırma kontrolünü yaptırabilir ve gerekli önlemleri alabilirsiniz.

Alanında uzman ekiplerle birlikte işyerinizi ziyarete gelen firmamız havalandırma sistemi kontrolü ve klima kontrolü yapmaktadır. Bu sayede işyerindeki odaların yeteri koşulları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilmiş olur. Söz konusu çalışmanın ardından ölçüm raporu tarafınıza iletileceği için periyodik test ve kontrol yaptırdığınızı resmi olarak kanıtlayabilirsiniz.

havalandırma ve klima tesisatı periyodik kontrolü
havalandırma ve klima tesisatı periyodik kontrolü

Havalandırma Kontrolünün Önemi

Çalışanların yeteri kadar oksijene sahip ortamlarda çalışıp çalışmadığının kontrol edilebilmesi adına havalandırma kontrolü çalışması yaptırmak oldukça önemlidir. Ayrıca çalışma kapsamında havalandırma için kullanılan klimalar ve diğer havalandırma tesisatları da kontrol edilmekte. Bu sayede işyerinizde havalandırma olması gerektiği düzen ve verimlilikte olacaktır. Yeteri kadar havalandırılmayan alanlarda çalışanlar ciddi baş ağrısı ve mide problemleri yaşayabilirler. Bu yüzden de çalışanların saatlerini geçirdiği odaların doğru bir şekilde havalandırılıyor olması oldukça önemlidir.

Firmamız tarafından işyerlerinin rahata kavuşması adına havalandırma kontrolü uzun zamandır aktif bir şekilde yapılmaktadır. Çalışmalarda kullanılan aletlerin ise tüm şartları karşıladığını belirtmek gerek. Sizler de firmamızdan söz konusu hizmeti talep ederek işyerinizin en doğru ve standartlara uygun bir şekilde havalandırıldığından emin olabilirsiniz.

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Ara