tr

Aydınlatma Ölçümü

Aydınlatma Ölçümü
11.01.2021
4.472

Aydınlatma Ölçümü

Özellikle karanlık yerlerde çalışan veya herhangi bir aktivitede bulunan kişiler için aydınlatma olmazsa olmaz şeylerden biridir. İSG ortam ölçümü kapsamında firmamız tarafından verilen bu hizmet sayesinde sizler de işyerinizin doğru bir şekilde aydınlatılıp aydınlatılmadığından emin olabilirsiniz.

Sizler de bu hizmeti en kısa sürede işyeriniz için uygulatmak istiyorsanız hemen firmamızla irtibata geçin. Talebinizin alınmasının ardından ise çalışma arkadaşlarımız en kısa sürede işyerinizi ziyaret edip tüm gerekli çalışmaları yürütebilirler.

Aydınlatma Lüks Ölçümü
Aydınlatma Lüks Ölçümü

Aydınlatma Ölçümü Nedir?

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında zorunlu hizmetlerden biri olan aydınlatma ortam ölçümü adından da anlaşılabileceği üzere işyerinin ışıklandırması ile alakalıdır. Lüxmetre adı verilen bir cihaz yardımıyla yapılan bu ölçümlerde ortamın aydınlanma değeri elde edilir. Örneğin mağazalarda yapılan ölçümlerde elde edilen değer en az 300 olmalıdır. Aksi taktirde ortam yeterince aydınlık olmadığı için işyeri sahibi uyarılabilir.

Bu kapsamda işyerinin daha aydınlık ve ferah bir hale bürünmesi için aydınlatma ortam ölçümü yaptırabilirsiniz. Firmamız tarafından verilen söz konusu hizmetin ardından da işyerinin ışık ve aydınlatma ile ilgili tüm sorunları ortaya çıkacaktır.

Aydınlatma Ortam Ölçümü
Aydınlatma Ortam Ölçümü

Aydınlatma Ölçümü Neden Yapılmalı?

İşyerinde çalışanların performansını ve müşterilerin ilgisini doğrudan etkileyen en önemli faktörlerden birisi şüphesiz ki aydınlatmadır. Aydınlatmanın yetersiz olduğu alanlarda müşteriler dahi bulunmak istemeyeceği için aydınlatma ortam ölçümünün oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca çalışanlarınızın ortamda daha rahat bir şekilde önlerini görebilmeleri veya işlerini yürütebilmeleri adına da aydınlatma ölçümü oldukça önemlidir. Sizler de hemen firmamızla iletişime geçerek söz konusu hizmeti talep edebilirsiniz.

Aydınlatma Ölçümü
Aydınlatma Ölçümü

Aydınlatma Ölçümü Faydaları

İş sağlığı ve güvenliği alanında en önemlilerinden biri olan aydınlatma ölçümü işyerine birçok açıdan fayda sağlar. Örneğin bir alışveriş mağazasında doğru bir şekilde aydınlatma yaparak çok daha fazla müşteriyi kendinize çekebilirsiniz. Bu sayede ortam daha parlak ve görkemli görüneceği için doğrudan satışlarınızın artacağını da söylemek mümkündür.

Aydınlatma Ölçümü

Aydınlatma ortam ölçümü bir başka faydası ise çalışanların daha rahat bir şekilde işlerine devam etmesidir. Örneğin bir çizim atölyesinde doğru aydınlatmanın olmaması ciddi sorunları da beraberinde getirebilir. Bu gibi sorunların önüne geçmek için sizler de firmamızdan aydınlatma ölçümü hizmetini talep edebilirsiniz.

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHemen Ara