tr

İlkyardım Eğitimi

İlkyardım Eğitimi
02.11.2020
1.561

İlkyardım Eğitimi

Ülkemizde zorunlu iş güvenliği eğitimi kapsamına giren belki de en kritik eğitimlerden birisi şüphesiz ki ilkyardım eğitimidir. Alacağınız bu eğitimler sayesinde hem kendinizi, hem de çevrenizdekileri olumsuz olaylar yaşandığında kurtarabilirsiniz. Ancak işyerlerinde bu eğitimi birçok kişinin alması oldukça önemlidir.

Bu sayede işyerlerinde herhangi bir iş kazası sonucu yaralanma veya benzeri vakaların yaşanması durumunda çalışma arkadaşlarına kısa sürede müdahale edilebilir. Ayrıca sağlık ekiplerinin çalışma bölgelerine gelmeleri biraz daha uzun sürebileceği için aradaki zaman diliminde ilk yardım eğitimi almış kişiler sorumludur. Bu kişiler yaralanan çalışma arkadaşlarını en doğru şekilde tutarak onların riskini en aza indirebilir. Yapılacak müdahaleler kişinin sakatlanmaması veya hayati durumunun tehlikeye girmemesi adına da oldukça önem teşkil eder.

Özellikle tehlikeli kategorisinde yer alan işyerlerinde ilk yardım iş güvenliği eğitimi almak zorunlu tutulmuştur. Yasalarla da koruma altına alınan bu durum sonucunda söz konusu işyerlerinde çalışan sayısına oranlı olacak sayıda ilkyardım eğitimi almış kişi bulundurulması gerekir. Sizler de firmamızla irtibata geçerek ilkyardım eğitimi almak istediğinizi belirtebilirsiniz.

İLKYARDIM EĞİTİMİ
İLKYARDIM EĞİTİMİ

Ayrıca söz konusu ilkyardım eğitimi online eğitim şeklinde de verilebilmektedir. Bu sayede evinizden ayrılmadan eğitiminizi alabilir ve iş güvenliği sertifikası almaya hak kazanabilirsiniz. Ayrıca online eğitim alarak edineceğiniz sertifikalar diğerlerine göre herhangi bir dezavantaja sahip değildir. Bu sayede belgelerinizi ülkemizin her yerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İlkyardım Eğitimi Almak Zorunlu Mudur?

Ülkemizde belirlenen yasalara göre tehlikeli kategorisinde yer alan işyerlerinde çalışmak isteyen kişilerin ilk yardım eğitimi almaları zorunludur. Bu yüzden ilk yardım kursu başvurusu yaparak gerekli eğitimlere kısa süre içerisinde başlayabilirsiniz. İlk yardım belgesi için gerekli olan eğitimleri de tıpkı diğer eğitimlerimizde olduğu gibi alanında uzman kişilerce verilmektedir. Bu sayede alacağınız eğitimlerin ardından bilgili birisi olarak ayrılacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ayrıca sağlık konuları ciddiye alınması gereken bir konu olduğu için ilk yardım eğitimini almanız şiddetle tavsiye edilir. Tüm bunların dışında ilk yardım eğitimi almak için herhangi bir işyerinde çalışmanıza da gerek olmadığını hatırlatmak gerek. Günlük hayatta çevrenizdekilerin başına gelebilecek olaylara karşı bilgili olmak için de ilk yardım sertifikası alabilirsiniz. Bu sayede etrafınızdaki kişileri sağlık ekipleri gelene kadar güvene almanız ve hayati risklerini azaltmanız mümkün olabilecektir.

İlk yardım eğitim hakkında daha fazla bilgi almak için bu sayfamızıda ziyaret edebilirsiniz. > https://www.enginosgb.com.tr/ilk-yardim-egitimi/

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHemen Ara