tr

Kaldırma Araçları Kontrolü

Kaldırma Araçları Kontrolü
06.01.2021
2.652

Kaldırma Araçları Kontrolü

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte insan hayatını kolaylaştıracak birçok araç üretilmektedir. Özellikle de kargo ve benzeri bir yerden bir yere yük taşınılan alanlarda kaldırma araçlarının sıkça kullanıldığını söyleyebiliriz. Kaldırma araçları kontrolü de tam olarak bu göreve sahip olan araçların periyodik olarak bakımlarını üstlenen bir çalışma türüdür. Sizler de firmamızdan bu hizmeti talep ederek kullanmış olduğunuz mobil vinçler, forkliftler, liftler ve caraskallar gibi araçların kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kaldırma Araçları Periyodik Kontrolü
Kaldırma Araçları Periyodik Kontrolü

Kaldırma Araçları Kontrolü Nedir?

Bir yerden bir yere ağır yüklerin taşındığı çalışma alanlarında kullanılan kaldırma araçlarının tam performanslı bir şekilde çalışmaları adına periyodik olarak kontrol edilmeleri gerekir. Periyodik test ve kontrol çalışmaları kapsamında firmamız tarafından yapılan bu hizmet için bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Alanında profesyonel olan çalışma arkadaşlarımız da işyerinizi ziyarete gelerek gerekli tüm kontrolleri sağlayabilirler. Özellikle de oldukça ağır yük ve eşyaların kaldırılmasında görevli olan vinçler bu kapsamda dikkat edilmesi gereken araçlardan biridir. Bu araçların çalışma prensiplerine hâkim olan kişilerce yapılan bu çalışmalar sayesinde sizler de söz konusu araçlarınızın güvenli olduklarından emin olabilirsiniz.

Kaldırma Araçları Kontrolü Neden Yapılmalı?

Oldukça ağır eşyaların taşınması için insanların görevini üstlenen kaldırma araçları günümüzde birçok iş alanında aktif olarak kullanılmaktadır. Örneğin bir kargo deposunda veya çeşitli inşaat alanlarında yüksek tonajlı yüklerin kaldırılması adına oldukça önemli olduklarını söyleyebiliriz. Kaldırma araçları kontrolü adlı hizmet de tam olarak bu alanda kullanılan araçların sağlıkları için oldukça önemlidir. Araçların nasıl çalıştığı konusunda deneyime sahip olan kişiler tarafından yapılan bu çalışma sayesinde eksik tüm alanlar ortaya çıkartılabilir. Sizler de bu sayede söz konusu kaldırma aracının güvenliğinden endişe duymadan çalışmaya devam edebilirsiniz.

Mobil Vinç Periyodik Kontrolü
Mobil Vinç Periyodik Kontrolü

Kaldırma araçları oldukça ağır yükleri rahatça kaldırabilmeleri adına kendileri de oldukça ağır tasarlanmışlardır. Bu nedenle de çalışma esnasında işçilerin güvenliğinin sağlanması adına söz konusu aracın herhangi bir devrilme veya benzeri olayı yaşamaması istenir. Ancak bunun için de aracın tam performanslı olarak çalışıyor olması oldukça önemlidir. Sizler de işyerinizdeki araçların performans ve güvenliğinden endişe etmemek adına kaldırma araçları kontrolü çalışmanızı periyodik olarak yaptırabilirsiniz.

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHemen Ara