tr

Toz Maruziyeti Ölçümü

Toz Maruziyeti Ölçümü
13.01.2021
2.649

Toz Maruziyeti Ölçümü

İSG ortam ölçümü çalışmaları kapsamında firmamız tarafından deneyimli personelleri aracılığıyla verilen toz maruziyeti ölçümü birçok işletme için oldukça önemlidir. Özellikle de halkla doğrudan temas edebilecek ürün satan işyerlerinde toz durumunun kontrol altına alınabilmesi için tavsiye edilir. Sizler de ortam ölçümleri hizmetleri kapsamında toz maruziyeti ölçümü için firmamıza ulaşabilir ve profesyonel yardım alabilirsiniz.

Toz Ölçümü
Toz Ölçümü

Toz Maruziyet Ölçümü Nedir?

Toz maruziyeti ölçümü, belirli aletlerin de yardımıyla çalışma ortamlarında işçilerin ne kadar tozla iç içe olduğunu tespit etmemize yarayan bir hizmet türüdür. Bu hizmeti alarak sizler de çalışanlarınız için ortamda ne miktarda toz bulunduğunu tespit edebilirsiniz. Firmamız tarafından uzun zamandır profesyonel olarak verilen toz maruziyet ölçümü için tek yapmanız gereken bizlere ulaşmaktır. Daha sonrasında alanında uzman ekibimiz işyerinizi ziyarete gelerek gerekli çalışmalara en kısa sürede başlayabilirler.

Toz Maruziyet Ölçümü Neden Yaptırılmalı?

Toz maruziyet ölçümünün başlıca yaptırılma sebeplerinden birisi çalışanların güvenli bir ortamda bulunduklarından emin olmaktır. Toz ölçümü yaptırılmadığı taktirde çalışanların nefes ile sorun yaşamaları muhtemel olacaktır. Ayrıca havadaki fazla toz nedeniyle çalışma ortamlarındaki makineler de olumsuzluklar yaşayabilir. Fazla toza maruz kalan makinelerin performanslarının düşebileceğinin altını çizmek gerek. Bu yüzden işyerlerinde toz maruziyet ölçümü yaptırarak sizler de durumu kontrol altına alabilirsiniz. Aksi taktirde iş sağlığı ve güvenliği konusunda büyük bir eksikliğinizin olacağını unutmamanız gerekir.

Ortam Hava Kalitesi Ölçümü
Ortam Hava Kalitesi Ölçümü

Toz Ölçümünün İşletmeye Faydaları

Öncelikle çalışan sağlığının kontrol altında alınabilmesi için önemli olan toz ölçümünün işletmeler için de doğrudan faydaları bulunmaktadır. Bunlardan başlıca olanı ise işyerinin daha temiz olması olarak söylenebilir. Bu sayede herhangi bir denetim kapsamında işletmeniz toz açısından sağlıklı olacağı için ağır maddi yaptırımlardan kurtulabilirsiniz. Ayrıca ortamda fazla toz bulunması halinde çalışanların nefes darlığı ve benzeri nefes sorunları yaşayabileceğini de unutmamak gerek. Düzgün havalandırılan ve tozun az olduğu işyerlerinde ise işçiler bu tarz sorunlarla karşılaşmayacakları için performansları da artışa geçecektir. Normal ve sağlıklı şekilde nefes alıp verebilen işçiler sayesinde işletmenizin üretim sayısının ve buna bağlı olarak kazancının da arttığını görebilirsiniz.

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Ara