tr

Reklam Stand Serigrafi İş Güvenliği

Reklam Stand Serigrafi İş Güvenliği
02.02.2021
4.541

Reklam Stand Serigrafi İş Güvenliği

Reklam; insanların ürün veya hizmetlerden gönüllü olarak yararlanmasını teşvik etmek ve dikkatlerini ürünlere, hizmetlere ve markalara çekmek için yapılan tüm yazılı, görsel ve sesli çalışmalardır. Reklam, yani hedef kitleyi markanın ürünlerini kullanmaya ve denemeye ikna etmek orijinal olmalıdır. Reklam çalışmalarının temel amacı, tüketicilerin dikkatini ürünlere çekmek ve görme ve işitme açısından seçicilik oluşturmaktır.

Stand, tanıtım, ürün tadımı, marketler, ticaret fuarları, açılış törenleri, broşür dağıtımı için kullanılmakta ve birçok reklam, promosyon ve markalaşma faaliyetlerinde kısaca kullanılmaktadır. 3 çeşit promosyon masası, oval tanıtım masası ekolojik tanıtım masası, Orta boy tanıtım masası bulunmaktadır.

Serigrafi olarak da bilinen serigrafi baskı, tekstil endüstrisinde, grafik sanatlarında ve baskı yapımında yaygın olarak kullanılan bir baskı tekniğidir. Bu teknikle, metal veya ahşap bir çerçeve üzerine gerilmiş ipek, plastik veya metal örgüden oluşan ekran şeklindeki kalıp üzerine açılan ekran şeklindeki kalıbın üzerine basılacak pozisyon bırakılır ve başka yerlere kapatılır.

Reklam Stand Serigrafi İş Güvenliği
Reklam Stand Serigrafi İş Güvenliği

Reklam Stand Serigrafi İş Sağlığı ve Güvenliği

Reklam İş Güvenliği kavramı, reklam kabinlerinde serigrafi baskısı yapan her şirketin en büyük önceliğidir. Bu nedenle bu firmalar iş sağlığı ve güvenliği firmalarının görüşlerine katılıyor ve burada iş güvenliği uzmanları görevlendiriyor. Şirketin departmanından bağımsız güvenlik uzmanları, birçok potansiyel güvenlik açığını tespit edecek ve bunların ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır.

Bununla birlikte, sağlık olayları da önemli kavramlar olarak adlandırılır. Özellikle pandemi sürecini insan hayatına dahil etme sürecinde insanlar sağlığın onlar için önemini anlamışlardır. Sonuç olarak, neredeyse her şirket geçmişten beri işyeri hekimleri görevlendirme işlemi yapıyor. Her halükârda bu, doktor müdahalesini daha hızlı almak olarak görülebilir.

Ayrıca özellikle reklam panosu serigrafi sektöründe pek çok acil durum yaşanabilir. Bu nedenle böyle bir acil durumda şirket, acil duruma müdahale etmesi için diğer sağlık personelini görevlendirecektir. Bu sürecin temel nedeni, olası acil durumlara her zaman hızlı ve doğru yanıt vermektir.

Reklam Stand Serigrafi İş Güvenliği
Reklam Stand Serigrafi İş Güvenliği

Ancak birçok firma halen iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinden yararlanamamaktadır. Bu gerekli bir hizmet olmasına rağmen birçok firma bu hizmetin gerekliliğini henüz kavrayamamıştır. Bu sebeple reklam iş güvenliği sağlanması amacıyla bu gibi firmalar iş güvenliği ve sağlığı şirketleri ile iletişim kurarak bu anlamda iş güvenliği danışmanlık hizmeti alabilirler. Bu hizmet sadece bu durumu anlama sürecini hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda şirketin sorunu anlamasına yardımcı olur. Ancak bu hizmet, herhangi bir olay meydana geldiğinde iş alanının güvenliğini sağlamak için çok gerekli bir hizmettir. Bu hizmet sayesinde, olay sırasındaki davranış hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Özellikle serigrafi sektöründe reklam kabinleri için birçok kimyasal kullanılmaktadır. Bu kimyasallardan bazıları kötüye kullanım nedeniyle patlayıcıdır. Dolayısıyla firma bu durumla karşılaşma ihtimalini göz önünde bulunduracak, Risk Analizi Dökümanını dolduracak ve bu duruma daha hızlı müdahale edecektir. Ancak bu belgenin tamamlanması, şirketlerin potansiyel parlama davranışlarıyla başa çıkmalarına ve daha hızlı ve daha net çözümler sağlamalarına da yardımcı olabilir. Bu çözüme ek olarak, insanlar potansiyel olarak kaotik bir ortamda olaylara nasıl davranmalı ve olaylarla nasıl başa çıkmalıdır? Bilgili ve iyi eğitimli insanlar olurlar.

Serigrafi İş Güvenliği
Serigrafi İş Güvenliği

Reklam Stand Serigrafi Risk Analizi

Her sektör gibi reklamcılık, stand ve serigrafi sektörlerinde de risk analizi çok önemlidir. Herhangi bir zamanda olabilecek herhangi bir durum riskler getirir. İki tehlike var. Bunlar; genel tehlikeler ve özel tehlikeler olarak adlandırılır. Bu tehlikeleri önlemek için büyük tehlikeler oluşturan bu tehlikeler için risk değerlendirmesi yapılarak bu tehlikelere karşı gerekli tüm önlemler alınmalıdır.

Genel Tehlikeler

 • Yangın
 • Elektrik
 • Termal konfor şartlarının olmaması
 • Ergonomi
 • Toz
 • Gürültü
 • Titreşim
 • Yetersiz aydınlatma
 • İş hijyeni
 • Kaygan zemin
 • El aletleri
 • Makinaların bakımsız ve koruyucusuz olması

Özel Tehlikeler

 • Pres makinesinde sıkışma
 • Yanma
 • Yanık
 • Kimyasal maruziyeti
 • Yüksekten düşme

Reklam Stand Serigrafi İş Güvenliği Eğitimi

Her departman gibi mesleki eğitim de reklam stand serigrafi sanayi endüstrisinde son derece gerekli bir sistemdir. Çünkü eğitim, insanların günün her saati ihtiyaç duyduğu bir şey. Eğitim yoluyla belirli olaylar daha kolay idare edilebilir. Bu sebeple özellikle firmalar için iş güvenliği eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimler iş güvenliği ve sağlığı şirketleri tarafından yapılır ve bu eğitimlerin sonunda bu eğitimi başarı ile tamamlayan kişi ya da firmalar iş güvenliği sertifikasını almaya hak kazanırlar. Bahsedilen mesleki eğitim birçok farklı şekilde insanların önünde görünür. Yalnızca bir güvenlik eğitimi vardır. Bu eğitimler; yüksekte çalışma eğitimi, ilkyardım eğitimi ve acil durum eğitimi olarak sayılabilir ve bu eğitimler firmalara verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik MYK Belgesi

 • 18UY0381-4 Endüstriyel Reklam Ölçü Keşif ve Montaj İşçisi Belgesi
 • 18UY0382-4 Endüstriyel Reklamcı (Tabelacı) Belgesi

Mesleki MEB Eğitimi

 • Tehlikeli Ve Çok Tehlikeli İşlerde Serigrafi ve Tampon Baskı Sertifikası
Stand İş Güvenliği
Stand İş Güvenliği

Reklam Stand Serigrafi Sağlık Raporu

İşi tamamlamak için, işi tamamlamak için yeterli bir seviyeyi korumalısınız. Bu yetenek herhangi bir şekilde söylenebilir. Bu iş için eğitim, tecrübe ve sağlık yeterli olduğu için bu işi yapma imkânı da artar. Sağlık açısından firmalar, özellikle işe alım anlamında bu işe uygun olup olmadıklarına dikkat etmelidir. Bu nedenle, özellikle otomotiv sektöründeki işler için herhangi bir iş başvurusu için işe giriş sağlık raporu alınması son derece önemlidir. Rapora göre işin yeterince sağlıklı olup olmadığı belirlenir Raporun alınabilmesi için işe giriş muayene formu doldurulması gerekir.

Reklam Stand Serigrafi Kişisel Koruyucu Donanım

Günümüzde, özellikle serigrafi iş güvenliği açısından kendi endüstrisinde reklam kabinleri için kişisel koruma son derece önemli hale geldi. Bu nedenle koruma sürecine özen gösterilmeli, bu anlamda ciddi çabalarla iyi korunmalıdır. Bu sebeple KKD elemanlarına tahsis edilen kişisel koruyucu donanımların son derece iyi ve kaliteli ürünler olması gerekir. Bu sayede bu personel kolaylıkla kişisel ve şirket korumasını sağlayabilir. Bu sebeple bu elemanlara verilen kişisel koruma ekipmanlarına oldukça dikkat edilmeli ve bu anlamda hatırı sayılır bir bütçe ayrılmalıdır.

 • Eldiven
 • Maske
 • Çelik burunlu iş ayakkabısı
 • Fosforlu yelek
 • Baret
 • Gözlük
Reklam İş Güvenliği
Reklam İş Güvenliği

Reklam Stand Serigrafi Motor OSGB Hizmetleri

Sektörden bağımsız olarak şirketler ve çalışanlar her an felaket yaşayabilir. Bu felaketlere insan yapımı veya doğal afetler denir, bu nedenle bunlarla başa çıkmak hayati önem taşır.  Nedeni, şirketin bu durumu iyi idare edebilmesi, yani şirketin bu işi daha uzun yıllar devam ettirebileceği, dolayısıyla tatbikat planlaması ve uygulaması konması gerektiği anlamına gelir.

Düzenlemeler, her şirket için önemli bir olguyu temsil eder. Özellikle reklam panosu serigrafi sektöründe pek çok açıklama var. Bununla birlikte, her şirketin kendi hazırlık talimatları vardır. Bu talimatlar firmaların olası ters bir durumda bu durumla iyi baş etmesini sağlar ve bu sebeple iş güvenliği talimatlarının hazırlanması işlemi gerekli bir işlemdir.

Yönetmelikler yalnızca devlet kurumlarında görünmez. İster özel bir kuruluş ister bir devlet kurumu olsun, her kuruluşun bu düzenlemeye ihtiyacı vardır. Dolayısıyla kaotik ortam içeride herhangi bir kaosa neden olmayacağından, iç yönetmelik hazırlanması işlemi gerçekleştirilmeli ve bu yönetmeliklere her an uyulmalı ve uyulması sağlanmalıdır.

Her departmanın güvenlik ve sağlık hizmetleri vermeye devam etmesini sağlamak çok önemlidir. Ancak bu süreçlerin sağlanmasının yanı sıra bu işlemlerin kontrolü de oldukça önemlidir.  Bu nedenle bir iş sağlığı ve güvenliği şirketinden ortam ölçümleri hizmetleri alınarak, her zaman periyodik kontrol hizmeti işleminden yararlanılabilir. Kontrol hizmeti, firmayı her yönden son derece konforlu hale getiren bir sistemdir. Bu sistem ile firma bünyesinde kurulan güvenlik ve sağlık hizmetlerinin kontrolü çok kolaydır.

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHemen Ara