tr

Titreşim Ölçümü

Titreşim Ölçümü
20.01.2021
3.268

Titreşim Ölçümü

Çalışanların rol oynadığı alana ve kullandıkları aletlere göre titreşim durumları da değişiklik gösterebilmektedir. Bu titreşen aletler ve çalışanların buna bağlı maruz kaldıkları etkinin kontrol altına alınabilmesi için de titreşim ölçümü yapılması tavsiye edilir. Sizler de firmamızla iletişime geçerek bu doğrultuda bir çalışma başlatabilirsiniz. Yapılacak çalışmalarda kullanılan aletler teknolojinin sağladığı son imkanlar olup oldukça profesyoneldir. Bu sayede en doğru sonuçları alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Titreşim Maruziyet Ölçümü
Titreşim Maruziyet Ölçümü

Titreşim Ölçümü Nedir?

Titreşen yüzeyler ile direkt olarak temas edilen durumlarda çalışanların da vücudunun büyük bir bölümü titreyebilmektedir. Titreşim ölçümü de bu durumun daha rahat kontrol edilebilmesi adına yapılan bir çalışma türüdür. Yapılan çalışma sayesinde işyerinde bulunan titreşimli aletlerin veya ortamların sağlığa olan etkilerini de öğrenebiliriz.

Bu titreşim alanları bir aracın koltuğu, aletler veya araçlar olabilir. İSG ortam ölçümü kapsamında firmamızdan bu hizmeti alarak sizler de çalışanlarınızın ne denli bir titreşime uğradığı hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Vücut Titreşim Ölçümü
Vücut Vibrasyon Ölçümü

Titreşim Ölçümü Neden Yapılmalı?

Öncelikle işyerinde çalışanların sağlıklı olduğundan emin olunabilmesi için titreşim ölçümü yapılması tavsiye edilmektedir. Aksi bir taktirde sürekli olarak titreşime maruz kalan çalışanların ciddi sağlık sorunları yaşadıklarına şahit olabiliriz. Özellikle de devamlı ve yüksek şiddetteki titreşime maruz kalan kişiler iç organlarla ilgili sıkıntılar yaşayabilirler.

Titreşime maruz kalan kişilerin yaşayabileceği rahatsızlıklar ise; damar sorunları, kemik ve eklem sorunları ve buna ek olarak da merkezi sinir sistemi sorunları olarak sıralanabilir. Sizler de tüm bu sorunları yaşanmaması için işyerinize titreşim ölçümü, bir diğer deyişle vibrasyon çalışması yaptırabilirsiniz.

Titreşim Ölçümü

Titreşimden Korunma Yolları Nelerdir?

Kişilerin sağlıklarını koruyabilmeleri adına özellikli yüksek şiddette ve devamlı olan titreşimden kendilerini korumaları gereklidir. Bunu yapabilmek için öncelikle doğru alet ve çalışma donanımı kullanılması gerekmektedir. Özellikle de ağır ve titreşen makineler kullanan kişilerin ilerleyen dönemlerde sağlık sorunu yaşamamaları için ara ara mola vermeleri tavsiye edilir.

Bu sayede titreyen vücudun kendisine gelmesini sağlayabilir ve bir nebze de olsa kendinizi koruyabilirsiniz. Konu hakkında daha fazla bilinçlenmek ve işyerinizde ortam ölçümü yaptırmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHemen Ara