tr

Elektrik İç Tesisat Uygunluk Kontrolü

Elektrik İç Tesisat Uygunluk Kontrolü
30.12.2020
2.664

Elektrik İç Tesisat Uygunluk Kontrolü

Ülkemizde hemen hemen her sektörden işyerlerinde elektrikli aletler kullanılmaya başlanmıştır. Bu doğrultuda elektrik talebinin ve elektrik tesisat çalışmalarının da arttığını söyleyebiliriz. Ancak düzgün bir elektrik iç tesisat uygunluk kontrolü yapılmaması durumunda işyerlerini ciddi sorunlar bekleyebilir. Bu yüzden sizler de işyerinizin elektrik iç tesisatı açısından güvende olup olmadığından emin olmak adına firmamızdan söz konusu hizmeti talep edebilirsiniz.

Periyodik test ve kontrol olarak yapılan bu çalışmanın belirli aralıklarla tekrarlanması gerekmektedir. Aksi bir taktirde ise önceki kontrol zamanından sonra işyerine getirilen elektrikli aletlerin tesisatı yorması nedeniyle çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Oldukça ciddi ve yapılmadığı taktirde büyük sorunlara yol açabilen bu hizmeti almak için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Elektrik İç Tesisat Uygunluk Kontrol
Elektrik İç Tesisat Uygunluk Kontrol

Elektrik İç Tesisat Uygunluk Kontrolü Nedir?

Elektrik iç tesisat uygunluk kontrolü çalışmasında işyerinde bulunan elektrikli aletlerin yaptığı elektrik yükü incelemeye alınmaktadır. Yapılan kontrolde işyerinde bulunan dağıtım panoları, enerji odaları ve prizler en çok dikkat edilenler arasında denilebilir. Bu ortamlar işyerinin elektrik alanında en çok dikkat edilmesi gereken alanlardır.

Özellikle de enerji odasında periyodik olarak çalışma yapılmaması halinde gözle görülemeyen birtakım sorunlar ileride ciddi olarak hasara neden olabilir. Örneğin fark edilemeyen küçük elektrik kaçakları ilerleyen dönemlerde yangın olarak karşımıza çıkabilmektedir. Yapılan çalışmada termal kamera ve benzeri ekipmanlar yardımıyla elektrik aksamlarının ısısı ve durumları incelenir. Yapılan incelemelerin ardından da tarafınıza ölçüm raporu diğer bir deyişle elektrik tesisat raporu iletilecektir.

Elektrik Tesisat Raporu
Elektrik Tesisat Raporu

Elektrik İç Tesisat Kontrolü Neden Yapılmalı?

Elektrik iç tesisat kontrolü işyerinde çıkabilecek yangın ve benzeri birçok sorunu engellediği için her yıl düzenli olarak yapılmalıdır. Sizler de işyerleriniz için firmamızdan elektrik ölçümü hizmeti alarak yeterli altyapınızın olup olmadığından emin olabilirsiniz. Eğer şu anki elektrik düzeniniz gerekli standartlara uygun değilse çalışma arkadaşlarımız gerekli düzenlemeler için tarafınıza elektrik tesisat raporu ileteceklerdir. Sizler de artık öncekine göre çok daha verimli ve tehlikesiz bir işletmeye sahip olabilirsiniz.

İç tesisat ölçümü periyodik test ve kontrol çalışmaları arasında olduğu için sadece işyeri kuruluş döneminde değil, her yıl düzenli olarak yapılmalıdır. Sizler de söz konusu hizmet için firmamızla irtibata geçebilir ve yardım talep edebilirsiniz.

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHemen Ara