tr

İstanbul İş Güvenliği

İstanbul İş Güvenliği
12.10.2020
10.529

İstanbul İş Güvenliği

Ülkemizde 2012 yılından bu yana hazırlanan kanunlarda da yer alan istanbul iş güvenliği konusunda firmamız aktif olarak ve profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Siz de işyerlerinizde İSG ihtiyacı bulunduruyorsanız İstanbul iş güvenliği kapsamında bizlere ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ve uzun zamandır sektörden deneyim toplamış çalışanlarımız ile birlikte sizlere en kısa sürede yardımcı olabiliriz.

İstanbul İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti

İstanbul iş sağlığı ve güvenliği hizmeti kapsamında faaliyet gösteren firmalar arasından tercih yaparken sektördeki deneyimleri ve faaliyetleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bu kapsamda uzun zamandır sektörde bulunan ve tüm müşterilerinden olumlu dönüşler alan firmamız sizin için en doğru tercih olacaktır. Özellikle tehlikeli kategorilerinde yer alan işyerlerinde bir iş sağlığı ve güvenliği çalışanı bulundurmak zorunludur. Yasalarla da korunan bu durumu uygulamak için sizler de işyerinize bir iş güvenliği uzmanı almalısınız.

İstanbul İş Güvenliği
İstanbul İş Güvenliği

Ayrıca belirli bir çalışan sayısını doldurmuş işyerlerinde işyeri hekimi bulundurmak da zorunlu tutulmuştur. Bu yüzden tehlikeli kategorilerinde hizmet veren işyerleri ve işverenleri bu konuda dikkatli olmalıdır. Aksi taktirde herhangi bir teftiş durumunda yasalarla da korunan para cezaları almanız muhtemel diyebiliriz. Böyle bir durumla karşılaşmamak amacıyla tamamen yasalara uyan bir işyerine sahip olmak için sizler de firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayede devlet tarafından gönderilen teftiş memurlarının ziyaretlerinde dahi herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Ayrıca iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimleri çalışanların sağlığı açısından da önem teşkil etmektedir. Bu sayede işyerlerinde daha güvenli ve istikrarlı bir çalışma ortamı sağlanabilir. Siz de işyerinizi yasalara uygun ve daha düzenli bir hale getirmek amacıyla mesleki eğitim alabilirsiniz. Yapacağınız bu basit çalışmalarla birlikte artık çalışanlarınız iş güvenliği konusunda çok daha bilinçli ve bilgili olacaklardır.

İş güvenliği uzmanı hizmeti ve işyeri hekimi hizmeti gibi birçok alanda faaliyet gösteren firmamız buna ek olarak diğer sağlık personeli hizmeti de vermektedir. Tehlikeli kategorisinde yer alan ve belirli bir çalışan sayısının üstünde çalışana sahip olan işyerlerinde diğer sağlık personelinin de bulundurulması tavsiye edilir.

İstanbul İş Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri

İstanbul iş güvenliği şirketi hizmetleri veren firmamız bu alanda oldukça deneyimli çalışanlara ve uzmanlara sahiptir. Çalışanlarımız sayesinde işyerleri artık yasalarla da belirlenen kapsamda kendini denetimlere karşı daha uygun bir duruma getirebilirler. Ayrıca iş güvenliği danışmanlık hizmeti almak işyerinizde daha uygun bir çalışma ortamı sağlanmasına da öncülük etmektedir.

Bu sayede sizler de işyerlerinizdeki ekipmanların en doğru şekilde çalışabilmesi için gerekli önlemleri alabilirsiniz. Bu kapsamda iş güvenliği uzmanları çeşitli raporlar hazırlamaktadır. Yine iş güvenliği uzmanlarımız tarafından işyerlerinde uygulanan bazı kontroller ve raporlamalar aşağıda belirtilmiştir:

  • Periyodik ve eş zamanlı kontrol uygulamaları
  • İç yönetmelik hazırlanması
  • KKD tayini ve formu hazırlanması
  • Tatbikat planlaması ve uygulanması
  • Çeşitli ortam ölçümlerinin yapılması

İş güvenliği uzmanı hizmeti kapsamında işyerlerine firmamız ve çalışanlarımız tarafından verilen bazı hizmetler yukarıdaki gibidir. Bu hizmetlerin asıl amacı ise işyerlerini tüm yasal zorunluluklara uygun bir hale getirmek ve çalışanlar için uygun bir ortam hazırlamaktır. Özellikle de tatbikat çalışmalarının bu doğrultuda oldukça önemli bir yere sahip olduğunun altını çizmek gerek.

İstanbul Yangın Eğitimi
İstanbul Yangın Eğitimi

Yapılacak bu basit çalışmalarla birlikte çalışanlar olası bir afet veya sabotaj durumunda kendilerini en kısa sürede güvenli bir yere ulaştırabilirler. Ayrıca afet öncesi yapılacak kroki ve plan hazırlıkları da İstanbul iş güvenliği hizmetleri kapsamında verilebilmektedir. Bu krokiler çalışanların kendilerini yangın veya su basması gibi durumlarda en kısa sürede tahliye edebilmeleri için oldukça önemli diyebiliriz. Krokilerin bir diğer amacı da işyerine gelen kurtarma ekiplerine rehberlik etmesidir. Bu sayede krokiyi gören ekipler acil duruma müdahale etmek için en doğru ve kesin çözüm yolunu kolayca bulabilirler. Ayrıca iş güvenliği hizmetleri kapsamında bazı işyerlerinde bu krokilerden bulundurulması zorunlu tutulmaktadır.

Bu işyerlerinden bazıları ise oteller veya spor kompleksleri gibi 1000m2’den fazla kapalı alana sahip alanlar olarak belirlenmiş durumda. Bu tarz işyerlerinde herkesin görebileceği ve tercihen giriş alanlarında kroki bulundurmak işverenin sorumluluğundadır. Siz de yasalar tarafından korunan bu duruma işyerlerinizi uygun bir hale getirmek amacıyla firmamız ile iletişime geçebilir ve bu konuda hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

İstanbul İş Güvenliği Eğitimi

Türkiye’de aktif bir şekilde faaliyetlerine devam eden firmamız İstanbul iş güvenliği eğitimi alanında profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Sizler de bu doğrultuda firmamızdan yüksekte çalışma eğitimi, ilkyardım eğitimi ve acil durum eğitimi gibi mesleki eğitim ihtiyaçlarını karşılamak adına hizmet alabilirsiniz. Alanında uzman personeli ile yoluna emin adımlarla devam eden firmamız İstanbul iş güvenliği sertifikası gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

İstanbul İş Güvenliği Eğitimi
İstanbul İş Güvenliği Eğitimi

Buna ek olarak ihtiyaç duyan firmalara iş güvenliği uzmanları veya işyeri hekimleri de tarafımızca gönderilebiliyor. Özellikle de tehlikeli olarak belirlenmiş kategorilerde yer alan işyerleri için bu durum oldukça önemlidir. Bu çalışanlar sayesinde işyerleri sürekli olarak en uygun halinde tutulabildiği için gereksiz masrafların açılmasının da engellendiğini söyleyebiliriz. Yapılan periyodik bakım ve diğer çalışmalar bu kapsamda oldukça önemlidir.

 İstanbul OSGB Hizmetleri

İstanbul OSGB hizmetleri kapsamında KKD tayini ve formu hazırlanması, buna ek olarak da tatbikat planlaması ve uygulaması gibi çeşitli hizmetler veren firmamız bu hizmetleri tamamen profesyonel çalışanları aracılığıyla vermektedir. Bunun dışında İstanbul OSGB çalışmaları kapsamında işyerleri için iş güvenliği talimatlarının hazırlanması işi de büyük bir titizlikle hazırlanmakta.

Sizler de bir işveren olarak işyerleriniz için bu alanda profesyonel bir hizmet arıyorsanız bize ulaşabilir ve konu hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Bu sayede yapılacak çalışmaların ardından artık işyeriniz daha düzenli bir çalışma hızına sahip olacaktır. Ayrıca iş güvenliği uzmanları ve işyeri hekimleri tarafından çalışanların sağlığını aksatabilecek her türlü durum incelendiği için tamamen güvenli bir çalışma sahası oluşturulabilir.

İstanbul Sağlık Raporu
İstanbul Sağlık Raporu

Yasalar tarafından tehlikeli kategorisinde belirlenmiş ve patlama olayı yaşanma ihtimali bulunan işyerlerinde patlamadan korunma dökümanı hazırlanması zorunludur. İş güvenliği uzmanları tarafından özenle hazırlanan bu doküman sayesinde herhangi bir patlama yaşanması durumunda yapılması gerekenler yer almakta.

Bunun dışında patlama yaşanmaması için eksiklikler ve bu eksikliklerin giderilmesi için yapılması gereken çalışmalar da dökümanlarda yer alabilmektedir. Bu gibi birçok alanda İstanbul OSGB hizmetleri veren firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Tamamen alanında uzman kişilerden oluşan çalışanlarımız sayesinde artık işyerlerinde çalışmak çok daha sağlıklı ve güvenli olacaktır.

İstanbul Risk Analizi

İstanbul risk analizi hizmetimizde işyerlerinde bulunan ekipmanlar ve çalışanlar açısından risk teşkil edebilecek tüm faktörler özenle taranmaktadır. İstanbul risk değerlendirme çalışması kapsamında da analiz aşamasında bulunan risklerin önüne geçilebilmesi adına yapılacak çalışmalar gözden geçirilir. Yapılması gereken çalışmalar gerekli raporlarda görsel olarak da yer alabileceği gibi sadece yazılı olarak da yer alabilmektedir.

İstanbul Risk Analizi
İstanbul Risk Analizi

Hazırlanan risk değerlendirme raporu işverene de iletilerek durumdan haberdar edilir ve gerekli önlemlerin alınması talep edilir. Ayrıca bu doğrultuda yapılan çalışmalar sayesinde hazırlanan raporların işyerinde muhafaza edilmesi önerilmektedir. Bu sayede devlet tarafından herhangi bir müfettiş gönderilmesi durumunda bu rapor sayesinde yapılan çalışmalar kanıtlı olarak gösterilebilir.

Kocaeli İş Güvenliği yazımız da ilginizi çekebilir.

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hemen Ara