tr

Kimyasal VOC Ölçümü

Kimyasal VOC Ölçümü
26.01.2021
3.799

Kimyasal VOC Ölçümü

İSG ortam ölçümü çalışmaları kapsamında yapılan kimyasal VOC ölçümü çalışması çalışanların maruz kaldığı havayı kontrol edebilmek adına oldukça önemlidir. Firmamız tarafından da uzun bir zamandır sorunsuz olarak verilen bu hizmet için bizlere ulaşabilirsiniz. Bize ulaşmanızın ardından gerekli talepleriniz alınarak en yakın zamanda işyerinizde tüm ölçüm işlemleri yapılacaktır. Ayrıca yapılan çalışmalarda kullanılan aletlerin tamamen son teknoloji ve bunun için uygun aletler olduklarını da hatırlatmak gerek. Bu sayede yapılan ölçümün tamamen standartlara ve usulüne uygun olduğundan emin olabilirsiniz.

Kimyasal VOC Ölçümü
Kimyasal VOC Ölçümü

Kimyasal VOC Ölçümü Nedir?

Düşük kaynama sıcaklıkları nedeniyle havada sürekli olarak buhar şeklinde bulunan organik bileşenlere VOC denmektedir. Kimyasal VOC ölçümü de tam olarak bu bileşenlerin tespiti ve ne kadar maruz kalındığına dair veriler sunar. Sizler de firmamızdan VOC ölçümü hizmeti talep ederek çalışanlarınızın bu konuda ne kadar güvende olduklarına dair fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ortam ölçümleri kapsamında belki de en dikkat edilmesi gereken ölçümlerden birisi olduğunu da unutmamak gerekir.

Kimyasal VOC Ölçümü

Kimyasal VOC Ölçümü Neden Yapılmalı?

Kimyasal VOC ölçümü sayesinde işyeri havasında bulunan birçok organik bileşik tespit edilmektedir. Bu organik bileşiklerin fazla bulunması durumunda da ciddi sağlık sorunları yaşanması mümkündür. Bu nedenle çalışanların sağlığını korumak isteyen işverenlerin söz konusu ölçümü yaptırmaları sıkıca tavsiye edilir. Sizler de firmamızdan bu hizmeti alarak havadaki zararlı olabilecek bileşikler bileşenler hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ağır sanayi ortamlarının haricinde en küçük ofislerde dahi büyük miktarda zararlı bileşen bulunduğu için de VOC ölçümü yaptırmak yararınıza olacaktır.

Kimyasal VOC Ölçümü

Uçucu Organik Bileşikler (VOC) ve Özellikleri

Çalışanların işyerinde kullanmış olduğu en ufak bir parfümden tuvaletlerde bulunan sabunlara kadar birçok maddede uçucu organik bileşikler bulunmaktadır. Ancak bunlardan en çok bilinenleri; benzen, etanol, aseton ve fenol gibi bileşiklerdir. Bu tarz bileşiklerin ortamda fazla olması durumunda ise çalışanlarda ciddi sağlık problemleri yaşanabilir. Örneğin uyuşukluk ve yorgunluk durumları en çok bilinen özellikler ve etkiler arasında bulunurlar. Sizler de işyerinizde bu tarz zararlı durumlardan kurtulmak için hemen firmamızla iletişime geçerek VOC ölçümü yaptırabilirsiniz.

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHemen Ara