tr

Online Eğitim Sistemi

Online Eğitim Sistemi
05.10.2020
908

Online Eğitim Nedir?

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ile birlikte sağlık açısından bir zorunluluk haline gelen online eğitim, yüz yüze olmayan ve internet üzerinden eğitmenler tarafından verilen online iş güvenliği eğitimi olmaktadır. Bu eğitimler sayesinde tıpkı yüz yüze eğitimlerde olduğu gibi bilgiler kişilere sanal ortam üzerinden kolayca aktarılabilir. Bu eğitim tipi henüz yeni olsa da büyük bir kolaylığı da beraberinde getirdiği için kısa sürede alışılması mümkün diyebiliriz.

Uzaktan Eğitime Kimler Katılabilir?

Uzaktan eğitim sayesinde online sertifika sahibi olmak isteyen ve firmamızdan OSGB hizmeti almış müşterilerimiz uzaktan eğitim kolayca katılabilirler. Yasal olarak iş güvenliği hizmetine dahil olan uzaktan eğitime İSG katip ataması olan tüm müşterilerimizin katılması ve yararlanması mümkündür. Sizler de sadece bilgisayar veya telefonlarınız üzerinden kolaylıkla online eğitime katılabilir ve bir sertifika sahibi olabilirsiniz. Bu sertifikalar corona virüsü nedeniyle yüz yüze eğitimlerin aksaması nedeniyle orijinal sertifika yerine geçmektedir. Yüz yüze eğitimle alınan sertifikadan hiçbir farkı olmaması, hatta daha rahat bir şekilde alınabilmesi nedeniyle son dönemde sıkça tercih ediliyor.

Online Eğitim Avantajları

Online İSG eğitimi alan müşterilerimizin en büyük avantajı diledikleri yerden bu eğitimi görebiliyor olmalarıdır. Bu sayede evlerinden rahat bir şekilde eğitime katılıp derslerinizi alabilirsiniz. Corona virüsü nedeniyle eğitim sisteminin bir parçası haline gelen online eğitimin bir diğer avantajı da tamamen sağlıklı olmasıdır. Eğitmen ve diğer adaylarla birlikte aynı ortamda eğitim alınmadığı için herhangi bir virüs riski bulunmamakta. Bu yüzden güvenle ve endişe etmeden tercih edebileceğiniz online eğitimin birçok avantajı bulunduğunu rahatça söyleyebiliriz.

Herhangi bir alanda kolayca katılabilmesi özelliğiyle büyük bir avantaj sağlayan online eğitime birçok eğitim alanında geçilmiştir. İşyerlerinde çalışabilmek adına çalışanların alması gereken sertifika eğitimleri de bunlardan birisidir. Sizler de sertifika ihtiyacı bulunan bir işyerinde çalışmak için online eğitim üzerinden kolayca sertifika sahibi olabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan internet ve dersleri izleyebilmek adına bir bilgisayar veya telefon olacaktır. Sadece bu basit ve temel şeylerle internet üzerinden canlı bir şekilde derslerinizi almanız artık mümkün. Firmamız ile iletişime geçerek derslere başlayabilir veya konu hakkında daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Online Eğitim
Online Eğitim

Online Eğitim Sınav ve Sertifikası

OSGB hizmetleri veren firmamızın şu anda aktif olarak faaliyetlerine devam ettiği online eğitimde sınav sonucunda sertifika almak mümkündür. Firmamıza başvuran müşterilerimiz tıpkı yüz yüze eğitimlerde olduğu gibi online iş güvenliği eğitimine katılarak ders alabilirler. Ayrıca bu derslerin sonucunda bir online sınav da yapılacaktır. Bu sınavdan başarı ile geçen adayların sertifika almaya hak kazandıklarını söyleyebiliriz. Tek yapmaları gereken verilen eğitimlerden kendilerine sorulan soruları yanıtlamak olacaktır. Gerekli notu alan adaylar ise sertifikalarını kısa süre içerisinde alabilirler. Bunun sonucunda da sertifika ile işinize giriş yapabilirsiniz.

İş güvenliği hizmetleri ve genel olarak OSGB hizmetleri alanında uzun yıllardır sektörde bulunan firmamız online eğitim alanında da başarılı olarak faaliyet göstermektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle yeni ihtiyaç duyulan bir sektör olsa da alanında uzman ekibimiz çağın gerektirdiği şartlara kısa sürede ayak uydurmayı başarmış durumda. Sizler de bizimle iletişime geçerek online eğitim hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve ardından hemen eğitimlere başlayabilirsiniz. Daha sonrasında eğitmenlerimiz tamamen online olarak sizlere gerekli dersleri aktaracak ve eğitiminizi tamamlayacaklardır. Milli Eğitim ve diğer iş bakanlıkları tarafından ülkemizdeki OSGB kurumlarına iletilen bu yeni duyuru şu anda aktif olarak yürürlüğe girmiş durumda. Adaylar diledikleri gibi online olarak eğitim alabilir ve bunun sonucunda sertifika almaya hak kazanabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Online İş Güvenliği Eğitimi Nedir ?

Özellikle pandemi virüsü ile ciddi bir ihtiyaç haline gelen uzaktan eğitim sanal ortamda çalışanlara verilen eğitimdir.

İş Güvenliği Eğitimi Ücreti Ne kadar ?

İş güvenliği eğitim ücretleri işletmenin tehlike sınıfına yani alınması gereken zorunlu eğitim sürelerin göre değişmektedir.

Uzaktan İş güvenliği Eğitiminin Faydaları Nedir?

Uzaktan iş güvenliği eğitimi ile özellikle sağlık açısından sosyal mesafe kuralları ihlal edilmeden eğitimin gerçekleştirilmesi, ortamdan ve zamandan bağımsız olması nedeniyle de iş gücü kaybını en aza indirmesidir.

Whatsapp
Hülya
Hülya
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now ButtonHemen Ara